Як привчити малюка до дисципліни

Сім'я

Багато батьків відчувають проблеми в процесі залучення дитини до дисципліни. Особливо часто з цією проблемою стикаються молоді батьки, які виховують першу дитину. Чим раніше ви почнете привчати малюка до певних правил і давати деякі домашні обов’язки, тим краще. Це сприятиме його розвитку та створить спокійну атмосферу в будинку.

Розглянемо кілька способів привчити дитину до дисципліни.

1. Слідкуйте за тим, що дитина бере до рук

Маленькі діти пізнають навколишній світ за допомогою дотиків та відчуттів. З усіх почуттів у маленьких дітей найбільше розвинене дотик, і це потрібно використовувати в процесі дисциплінування дитини, наприклад, щоб пояснити малюкові, які предмети не можна чіпати. Скажіть дитині гаряче, вказуючи на каструлю з гарячою водою, кухонну плиту або інші предмети на кухні. Використовуйте м’які дотики, коли дитина намагається вистачати все, що бачить.

Не намагайтеся ховати від дитини предмети, коли ви побоюєтеся, щоб він їх не взяв, не поранився або не розкидав по кімнаті. Це тільки призведе до істерики у дитини, і вам доведеться її заспокоювати. Натомість м’яко попросіть дитину покласти предмет на місце.

Якщо дитина намагається взяти тарілку з їжею та донести її до столу, запропонуйте їй допомогти. Якщо дитина бере до рук щось гостре, скажіть їй, що це небезпечно.

2. Не кричіть

Привчаючи дитину до дисципліни, найгірше, що ви можете зробити, – почати кричати на неї. У більшості випадків дитина не робить спеціально щось, що здається вам поганим. Так він просто розвивається.

Тому, якщо дитина змалювала стіни в кімнаті фломастерами, спробуйте зрозуміти причини цього вчинку. Малювання сприяє йому розвитку моторики і допоможе навчитися писати. Зрозуміло, в малюнках на стіні ви бачите лише безлад та майбутню роботу з відмивання стіни від фарби. Можна привчити малюка малювати на стінах і при цьому не кричати на нього.

Сядьте поруч із дитиною та спокійно поясніть, чому малювати на стінах – це погано. Візьміть аркуш паперу і скажіть дитині, що, якщо він захоче помалювати, йому потрібно використовувати папір. Також у подібних ситуаціях можна зробити дитині попередження та встановити покарання у разі, якщо вона знову малюватиме на стінах. Вперше варто попередити дитину, а вдруге – вже вдатися до покарання.

3. Встановіть обмеження

Всі люди працюють краще, маючи обмеження, наприклад, коли вони обмежені у переміщенні чи самій роботі. У процесі виховання дитини також важливо встановлювати йому обмеження. Це дасть малюкові можливість досліджувати навколишній світ, але при цьому він знатиме, коли зупинитися або що може виявитися для нього небезпечним. Обмеження дозволять вам зберігати спокій і водночас забезпечать дитині незалежність, необхідну для її повноцінного розвитку.

Обмеження, які ви встановлюєте для дитини в процесі виховання, не тільки захищають її від можливої ​​небезпеки, але й допомагають зрозуміти, що у дорослому житті вона також зіткнеться з обмеженнями. У житті він не завжди отримуватиме те, що бажає, і ця дитина повинна засвоїти якомога раніше. Це запобігатиме його істериці і навчить правильно реагувати в подібних ситуаціях у майбутньому.