Чого батьки не повинні говорити своїй дочці

Сім'я

Для маленької дівчинки надзвичайно важливо, що про неї думають та кажуть батьки. Батьки для дівчинки – це цілий світ, і тому якщо вони говорять про неї щось погане, вона сприймає це близько до серця. Ці слова залишаються із нею довгі роки. У підлітковому віці дівчатка сприймають усі слова набагато гостріше, ніж зазвичай, і будь-який засмучуючий коментар може змусити її побачити себе в непривабливому світлі. Це часто знижує самооцінку дівчинки.

Навіть дорослі не люблять, коли їхні батьки поблажливо ставляться до їхніх суджень чи заперечують їх. Від батьків нам потрібна порада, але аж ніяк не сувора критика.

На щастя, багато сучасних матерів вже відмовилися від застарілих способів виховання дівчаток, якими виховували їх самих. Тим не менше, батьки все ще часто припускаються помилок у вихованні дочок, навіть не усвідомлюючи шкоду, яку вони при цьому завдають. Батьки не розуміють, що їхня мова – це найстрашніша зброя, яку вони використовують проти своїх дочок.

Розглянемо 10 поширених фраз, які можуть завдати шкоди дівчаткам і від яких варто відмовитися батькам.

«Вдягайся як дівчинка»

Деякі батьки підсвідомо проектують ґендерні стереотипи на своїх дочок. Зазвичай це починається з манери одягатися. Вашій дочці можуть не подобатися сукні з рюшами або красиві спідниці, які вам подобаються. Їй можуть подобатися джинси та футболки. Нав’язування дочки будь-якого стилю одягу приносить більше шкоди, ніж користі. Має свої смаки, і їх потрібно цінувати.

«Дівчата так не роблять / Так роблять хлопчики»

Якщо ваша дівчинка любить грати у футбол, баскетбол чи інші ігри, в які зазвичай грають хлопчики, не поспішайте казати їй, що це заняття не для дівчаток. Не відмовляйте дочку від занять, у яких вона може досягти успіху, тільки тому, що ви вважаєте, що це заняття для хлопчиків. У сучасному світі кожен, незалежно від статі, національності чи етнічної приналежності, може займатися тим, що йому подобається.

«Не їж занадто багато / Ти товста»

Не кажіть своїй дочці, що має надмірну вагу. Навіть якщо це справді так, не нагадуйте їй про це. Образливі слова з приводу зайвої ваги дівчинки можуть призвести до анорексії та глибокої депресії. Не варто критикувати зовнішні дані дочки, краще навчіть її правилам здорового харчування та привчіть до фізичної активності.

«Дівчата повинні робити макіяж»

Деякі мами стурбовані тим, що їхні дочки надто рано починають фарбувати губи та вії; деякі кажуть, що дівчатка мають наносити макіяж перед виходом із дому. Іноді це непрямо виражається у фразах: “Від природи ти не дуже гарна, але косметика допоможе тобі виправити недоліки”. Просто будьте вдячні дочці за те, що вона не накладає на себе кілограми макіяжу.

«Не будь такою грубою / Замовчи»

Іноді батьки дорікають дівчатам, що вони відстоюють свою позицію, називаючи їх грубими. Тим самим вони дають зрозуміти дочкам, що ті не можуть мати власну думку і повинні приймати все з посмішкою і ніколи не сперечатися.

«Не смійся надто голосно»

Якщо хлопчикам можна голосно сміятися, то чому не можна дівчаткам? Чи не нав’язуйте своїй дочці такі гендерні стереотипи. Дозвольте їй вільно висловлювати свої почуття і сміятися від душі так, як їй подобається.

«Чому ти не можеш бути такою самою, як вона?»

Ви справді хотіли б, щоб вашою дочкою була інша дівчинка? Порівняння – найгірше, що можете зробити для своєї дочки. Якщо ви хочете, щоб вона виросла упевненою в собі, перестаньте порівнювати її з подругами, однокласницями або сестрами.

«Не звертай уваги»

Якщо ви радите дочці приховувати свої справжні почуття лише тому, що поруч знаходяться сусіди, друзі чи родичі, від цього вона почуватиметься ще гірше. Якщо ваша дочка розсердилася з якоїсь причини, нехай це покаже.