Як поводитися з батьками-конкурентами

Сім'я

Намагаючись вижити у світі, повному конкуренції, деякі батьки хочуть, щоб їхні діти досягли успіху в усіх сферах життя і в усьому були кращими, ніж їхні однолітки. Напевно, ви стикалися з такими батьками і при цьому не знали, як поводитися. У статті ми розглянемо кілька порад щодо того, як поводитися з батьками, що конкурують.

Конкуруючі, або порівнюючі, батьки не тільки вихваляються досягненнями своєї дитини, а й всіляко принижують досягнення інших дітей. Вони коментують їхні досягнення та принижують їх до максимуму. Але це ще не все: конкуруючі батьки постійно мотивують своїх дітей послідовно досягати нових та нових цілей і завжди бути на висоті. Такі батьки не розуміють важливості здорового виховання дітей.

Для них процес виховання – це свого роду змагання, яке оцінюється досягненнями дитини на різних етапах життя.

Тудити так про виховання дитини неправильно. Існує багато різних підходів до виховання, і не можна точно сказати, який з них кращий, а який – гірший. Просто необхідно зрозуміти різницю між тим, щоб розвивати сильні сторони дитини і тим, щоб мотивувати її досягати успіху абсолютно в усьому. Іноді батьки, чиї очікування від дитини надто високі, можуть переходити цю тонку грань, і це погано впливає на розвиток дитини.

Як поводитися з батьками, що конкурують

Через час ви стикаєтеся з конкуруючими батьками. Це можуть бути ваші колеги по роботі, друзі і т.д. Що ж робити у такому разі? Насправді з такою поведінкою батьків нічого не можна зробити, оскільки це може бути їхньою вродженою рисою характеру. Набагато важливіше зрозуміти, як уникнути спілкування з такими людьми, а якщо ви все-таки потрапили в таку компанію – як при цьому поводитися. Розглянемо кілька стратегій спілкування з батьками, що конкурують.

1. Ігноруйте

Цей спосіб взаємодії з батьками, що конкурують, на перший погляд здається дуже простим. Але насправді навчитися застосовувати дуже важко. Цей спосіб добре підходить у випадках, коли ваша дитина ще маленька, іншими словами, коли ви захоплюєтеся першими її досягненнями, навіть незначними. Якщо ви маєте достатнє терпіння, дозвольте конкуруючим батькам хвалитися досягненнями їхньої дитини. Просто вислухайте їх та похваліть. Це запобігатиме подальшим конфліктам і збереже нормальні відносини між вами та цими батьками. Ігноруйте негативні зауваження та зосередьтеся на позитивних речах.

2. Обговорюйте

Здорова дискусія завжди приносить хороші результати у будь-якій проблемній ситуації, якщо ваш співрозмовник готовий до діалогу у позитивному ключі. Якщо хтось із ваших знайомих батьків проявляє конкурентну поведінку, поясніть йому, що навіть якщо його дитина добре впоралася з будь-яким завданням, не варто про це хвалитися публічно. Дитину краще похвалити віч-на-віч, щоб інші батьки і діти не відчували себе ніяково. Можна обмежуватися фразою «Ти чудово впорався із завданням» замість фрази «Ти найкраще». Правильно підібрані слова похвали дають дитині зрозуміти, що є інші діти, які мають свої досягнення. Так дитина вчиться приймати та цінувати досягнення інших.

3. Тримайтеся осторонь

Якщо розглянуті вище методи не діють, є гранично простий спосіб впоратися з конкурентною поведінкою людини: триматися подалі від неї чи від цілої групи батьків, що конкурують. Це дуже важливо, тому що чим більше батьків, що конкурують, вступають у розмову, тим більше в ньому з’являється скарг і конфліктів. Все це погано впливає на дитину.

4. Підбадьорюйте

Підбадьорюйте дітей, чиї батьки виявляють конкурентну поведінку. Скажіть їм кілька слів після кожного тренування чи змагання. Таким дітям потрібне позитивне підкріплення. Якщо їхні батьки не дають їм такого підкріплення, важливо, щоб вони отримували його від когось іншого.

Крім того, це допоможе конкуруючим батькам зрозуміти цінність зусиль, які дитина докладає для вирішення завдання, замість зациклюватися тільки на кінцевому результаті. Звертайте увагу на те, чи подобається дитині те чи інше заняття і чи навчається вона у процесі чогось цінного.