Догляд за тілом: правила використання олій

Краса і здоров'я

Масла з давніх-давен використовуються для догляду за тілом. Вони роблять шкіру зволоженою, м’якою та гладкою, сприяють її регенерації, покращують обмінні процеси, знімають подразнення, сприяють виробленню колагену та еластину. Олії здатні зняти біль, подарувати бадьорість або допомогти розслабитися. Щоб використовувати ці природні засоби у догляді за тілом з максимальною користю, необхідно знати правила використання олій.

Види олій
Існує два види олій, якими можна користуватися при догляді за тілом, – рослинні та ефірні. Рослинні олії отримують способом холодного віджиму з горіхів, насіння, зерен та кісточок рослини. Склад цих олій близький до складу підшкірного жиру, тому вони легко вбираються, засвоюються і практично не викликають алергічних реакцій. Найпопулярнішими маслами для тіла є мигдальне, арганова, карите, жожоба та макадамії.

Ефірні олії одержують із частин рослин, що містять леткі пахучі речовини. У косметичних цілях ефірні олії найчастіше використовують над чистому вигляді, а ролі добавок. Найбільш універсальними та популярними є олії лаванди, іланг-іланг та чайного дерева.

Для тіла олії можна використовувати під час масажу, після водних процедур, для обгортань. Оскільки всі олії мають різні властивості, їх необхідно підбирати в залежності від призначення.

Поради щодо зберігання олій
Косметичні та ефірні олії правильно зберігати в герметичному посуді в темному місці – сонячне світло та кисень викликають окислення. Термін придатності відкритої чистої олії – не більше року.

Якщо ви купуєте готову суміш олій, звертайте увагу на її склад – чим ближче інгредієнт до початку списку, тим вище його вміст у продукті.
Олії для тіла після душу
Перед тим як нанести масло на вологу шкіру після душа, його потрібно розігріти в долонях. Втирайте олію невеликими порціями масажними рухами. Для стирання надлишків олії використовуйте махровий рушник. Так ви уникнете незручностей, пов’язаних з відчуттями жиру на шкірі.

Оливкова олія – універсальний домашній засіб, яким можна користуватися для догляду не тільки за тілом, а й за шкірою обличчя та волоссям. Воно містить велику кількість вітамінів, які надають на шкіру та волосся омолоджуючу та відновлюючу дію. Оливкова олія прискорює регенерацію шкіри, підвищує її еластичність, розгладжує зморшки.

Відмінна поживна маска для тіла вийде, якщо змішати в рівних пропорціях оливкову олію та м’якоть ягід, фруктів або овочів.
Касторову олію отримують з отруйної рослини – рицини. Воно добре підвищує еластичність шкіри, усуває сухість і лущення, освітлює ластовиння та пігментні плями.

Масло обліпихи містить рекордну кількість вітаміну А, що сприяє омолодженню та підвищенню пружності шкіри. Крім цього, масло обліпихи допомагає лікувати і деякі шкірні захворювання, такі як екзема, лишай лускатий, вовчак, дерматит.

Для омолодження в’янучої шкіри тіла спробуйте маску з 2-3 яєчних жовтків і 2-3 чайних ложок масло обліпихи.
Кокосова олія відома своїми унікальними властивостями ще з часів Клеопатри. Особливо воно цінне своїми жирними кислотами, завдяки яким ця олія має гарні пом’якшувальні, поживні, заспокійливі та протимікробні властивості. Після нанесення кокосової олії на шкірі утворюється тонка плівка, що захищає від втрати вологи.

Персикова олія – дуже легка та поживна. Воно допомагає розгладити зморшки, усуває лущення та підтягує шкіру. Персикова олія підходить для дуже тонкої та чутливої ​​шкіри, її можна використовувати навіть для губ та повік.

Міндальна олія повертає шкірі еластичність і пружність. Його часто радять використовувати для усунення нерівностей шкіри та для профілактики розтяжок.

Всі описані олії можна використовувати як у чистому вигляді, так і в сумішах. Для пом’якшення шкіри, наприклад, можна приготувати засіб із 110 мл олії жожоба та 10 мл олії зародків пшениці. Сильними поживними властивостями володіє суміш із 100 мл олії мигдалю, 100 мл олії карите та 30 мл оливкової олії. Зберігаються суміші мастил не більше 3-5 місяців.